naše projekty

letní kino

Stěžejním projektem našeho spolku je provozování letního kina. V letech 2012-2014 jsme působili v areálu koupaliště na Dobrovského ulici v Brně-Králově Poli. Navázali jsme tak na naši aktivitu, kdy jsme ještě v dresu městské příspěvkové organizace TIC města Brna na Dobráku promítali již od roku 2009, přičemž zkušenosti s provozováním letních kin (např. na Semilasse nebo na Špilberku) máme už od roku 2004. Po šesti letech úspěšného působení na Dobráku jsme se na sezonu 2015 přesunuli z Králova Pole do centra města, na radnici městské části Brno-střed na Dominikánské ulici 2. I tam si nás naši věrní diváci našli a naše každodenní promítání se tak stalo vyhledávaným zpestřením letního kulturního života v centru města.
Filmové projekce pod širým nebem jsou fenoménem, který neopakovatelným způsobem dotváří atmosféru letních dní ve městě. Jedinečný zážitek přináší nejen samotné filmové představení, ale i horký letní vzduch, prostředí usínajícího města a možnost při představení popíjet osvěžující nápoje. Aby letní filmové noci byly co nejpestřejší a nejzajímavější, připravili jsme na každý večer jiný titul. Filmy pro naše představení pod širým nebem vybíráme vždy s velkou láskou a péčí tak, aby si na jejich nabídce mohli pošmáknout milovníci všech žánrů.
Podrobný program letního kina naleznete v našem Google kalendáři.


kinokavárna

Dalším prostorem, v němž se s námi můžete od podzimu do jara potkat, je již téměř kultovní Kinokavárna na náměstí SNP v Brně-Černých Polích. Zde pravidelně (obvykle ve středu) od podzimu 2014 promítáme filmy, které by podle našeho názoru neměly uniknout vaší pozornosti. A pokud by vám při sledování filmového díla vytrávilo, není problém nechat se přímo během projekce obsloužit třeba zdejší vynikající pizzou či jinou dobrotou z jídelního lístku.
Vaší pozornosti by neměla ujít i vstřícná cena vstupného do Kinokavárny, která je přibližně poloviční ve srovnání s běžnou cenou vstupenky do multiplexu, nemluvě o dalších slevách pro studenty a seniory.
Program našeho promítání je k nalezení na stránkách www.kinobude.cz. Doporučujeme vám také přihlásit se do naší facebookové skupiny, kde se můžete dozvědět vždy aktuální informace o promítání.


lk3.png, 220kBprojekce na klíč a pronájem

V případě zájmu jsme schopni zajistit uzavřené filmové projekce (např. pro školy, družiny nebo kolektivy), včetně povinností souvisejících s vypořádáním autorských práv. Dále je možné si od nás pronajmout promítací plátno (8 x 3,5 m), případně jinou techniky z majetku našeho spolku. Vše je otázkou osobního jednání (viz Kontakt).